Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Gabinet medycyny estetycznej MedEst oferuje szeroką gamę zabiegów ukierunkowanych na opóźnianie procesów starzenia się skóry oraz na zwalczanie niedoskonałości i widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności. Opisane poniżej procedury przynoszą naturalne rezultaty. Wiele zabiegów wykorzystuje naturalne właściwości skóry do odbudowy i regeneracji.
Mezoterapia igłowa może być stosowana na twarz, jak i na inne obszary ciała. Podawane podskórnie odżywcze koktajle pielęgnują, nawilżają i stymulują regenerację cery.
Botox to szybki sposób na likwidację zmarszczek mimicznych. Relaksacja mięśni pod wpływem działania toksyny botulinowej wygładza głębokie zmarszczki na czole, wokół oczu i ust. Preparat sprawdza się także w leczeniu nadpotliwości.
Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje czynniki wzrostu pochodzące z płytek krwi pacjenta. Zabieg stymuluje naturalną odbudowę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność.
Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym wygładza i dogłębnie nawilża skórę. Preparat również posiada właściwości stymulujące produkcję nowego kolagenu w skórze.
Usuwanie przebarwień Dermamelan rozjaśnia i wyrównuje koloryt cery, eliminując przebarwienia różnego pochodzenia – zarówno posłoneczne, jak i hormonalne.

 

Usługi Medycyny estetycznej

Zobacz nasze główne usługi.

Mezoterapia igłowa

Nawilża i odmładza skórę

Mezoterapia jest najskuteczniejszym zabiegiem medycyny estetycznej mającym na celu nawilżenie oraz odżywienie skóry. Polega na wstrzyknięciach bardzo cienką igłą w warstwy skóry odpowiednio dobranych preparatów, które nawilżają, ujędrniają, redukują zmarszczki, przywracają jej świeży i młody wygląd, pielęgnują skórę, wspomagają redukcję cellulitu.

Botox (toksyna botulinowa)

Leczenie nadpotliwości, likwidacja zmarszczek

Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniem nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, co skutkuje relaksacją mięśni oraz efektem wygładzenia zmarszczek. Działanie toksyny zawsze jest procesem odwracalnym i ustępuje po ok. 2-3 m-cach.

Osocze bogatopłytkowe

Tzw. wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na wstrzykiwaniu w powierzchowne warstwy skóry (pod naskórek) części osocza z krwi pacjenta, która zawiera czynniki wzrostu pochodzące z płytek krwi. Wspomniane czynniki wzrostu stymulują komórki macierzyste i fibroblasty (komórki produkujące kolagen) będące w skórze do regeneracji tkanki.

Wypełniacze

likwidacja zmarszczek

Wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest utrzymywanie wody w narządach organizmu np. w skórze, oku, w stawach. Z wiekiem maleje jego ilość w organizmie, czego skutkiem jest pojawianie się zmarszczek. Kwas hialuronowy nawilża, stymuluje w sposób naturalny proces produkcji przez skórę właściwą kolagenu, który jest podporą skóry i zapobiega zmarszczkom.

Dermamelan

usuwanie przebarwień

Jest obecnie najskuteczniejszą terapią przeciwko przebarwieniom skórnym różnego pochodzenia (hormonalne, posłoneczne) działającym na każdy rodzaj melasmy – naskórkowy, skórny oraz mieszany. Poza działaniem rozjaśniającym i wyrównującym koloryt cery ma działanie odmładzające poprzez stymulację powstawania kolagenu, wygładzające, zwiększające napięcie skóry oraz regulujące czynność gruczołów łojowych.