Usuwanie przebarwień

Dermamelan – usuwanie przebarwień

Dermamelan jest obecnie najskuteczniejszą terapią przeciwko przebarwieniom skórnym różnego pochodzenia (hormonalne, posłoneczne) działającym na każdy rodzaj melasmy – naskórkowy, skórny oraz mieszany (rozróżnienie mówiące o głębokości przebarwienia). Poza działaniem rozjaśniającym i wyrównującym koloryt cery ma działanie odmładzające poprzez stymulację powstawania kolagenu, wygładzające, zwiększające napięcie skóry oraz regulujące czynność gruczołów łojowych.

Pozbądź się przebarwień skóry – bezboleśnie!

Mechanizm działania:

Skuteczność zabiegu dermamelanem wynika z sumowania się działania rozjaśniającego składników aktywnych jak:

 • aarbutyna
 • kwasy – kojowy, fitowy, azelainowy, salicylowy
 • witamina A, C i E
 • niacynamid
 • wyciąg z lukrecji, aloesu, bisabolol

Działanie dermamelanu opiera się na hamowaniu enzymu (tyrozynazy) biorącemu udział w powstawaniu barwników w skórze (feomelaniny i eumelaniny), co przywraca jasność skóry i wyrównuje jej koloryt. Składniki preparatu mają dodatkowo działanie silnie antyoksydacyjne, co wpływa m.in. na jej odmłodzenie. Istotnym działaniem jest profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Dermamelan nie jest pilingiem (nie złuszcza naskórka), w ten sposób zachowuje barierę naskórkowo-skórną i nie powoduje uwrażliwienia skóry na światło, a zatem może być wykonywany o każdej porze roku.

Szczególną korzyścią zastosowania dermamelanu jest znaczna poprawa kondycji skóry problematycznej i redukcja – łojotoku, trądziku młodzieńczego, zaskórników oraz rozszerzonych porów.

Dermamelan ze względu na obecność (poza dużą ilością związków hamujących tworzenie melaniny i redukujących przebarwienia) substancji łagodzących i przyspieszających procesy gojenia zapewnia uzyskanie bardzo dobrych efektów rozjaśniających przy mniejszym podrażnieniu skóry w porównaniu z innymi preparatami.

Przewidywane efekty i czas trwania terapii

Terapia preparatem Dermamelan jest dwuetapowa.

 1. Pierwszym jest nałożenie przez lekarza po uprzednim przygotowaniu i odtłuszczeniu skóry aktywnej maski w gabinecie lekarskim, którą pacjent zmywa po kilku godzinach w domu (czas określa lekarz) i następuje poniższy etap terapii,
 2. Drugim jest kontynuacja terapii przez pacjenta w domu poprzez nakładanie aktywnego kremu Dermamelan, który pacjent otrzymuje od lekarza. Najistotniejszym elementem jest ścisłe przestrzeganie wskazań lekarskich. Tylko połączenie zabiegu w gabinecie i kontynuacja terapii domowej przez pacjenta gwarantuje osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Wszystkie przebarwienia ulegają rozjaśnieniu już po pierwszym tygodniu terapii, by po około miesiącu przestały być prawie całkowicie widoczne, ale aby uzyskać pełen efekt terapii zaleca się kontynuowanie pielęgnacji domowej minimum przez okres 3 miesięcy.

Po wykonaniu zabiegu dermamelanem skłonność organizmu do tworzenia przebarwień nie jest eliminowana na stałe (naturalna aktywność enzymów uwarunkowana genetycznie, na którą ma wpływ szereg czynników – leki, hormony, niedoczynność tarczycy, nadnerczy, itd.) i po pewnym czasie mogą one ponownie się pojawić. Najważniejsza zatem długoterminowo po kuracji będzie profilaktyka przeciwsłoneczna, czyli unikanie ekspozycji słonecznej (UV, w tym solarium) i stosowanie wysokich filtrów ochronnych.

Efekt kuracji dermamelanem utrzymuje się około rok.

Dermamelan polecamy jest dla osób z przebarwieniami:

 • zmiany typu melasma (ostuda) – zmiany o podłożu hormonalnym występujące w okresie ciąży, stosowania środków hormonalnych
 • piegi, przebarwienia posłoneczne i pozapalne (potrądzikowe),
 • rozszerzone pory, zaskórniki, szczególnie przy cerze ze skłonnością do łojotoku
 • cera z objawami przedwczesnego starzenia się – powierzchniowe zmarszczki, suchość skóry, wiotkość i zaburzona elastyczność, nierówna pigmentacja,
 • Dermamelan, polecany jest dla każdego rodzaju cery ze względu na wielokierunkowe działanie.

 

Przykładowe efekty usuwania przebarwień